Pielaiko bērnudārzu!
Praktiskas nodarbības bērniem un vecākiem

Kā vislabāk sagatavoties dārziņam? Izmēģinot praktiski, vai ne? Tāpēc mēs piedāvājam nodarbības gan bērniem - topošajiem bērnudārzniekiem, gan lekcijas vecākiem par būtiskāko, kas sagaidāms pirmajā dienā, nedēļā un mēnesī, un kā sagatavoties, lai bērnudārza gaitu sākums izvērstos pēc iespējas patīkamāks visiem.

Nodarbības bērniem: Pielaiko bērnudārzu!

Došanās uz bērnudārzu pirmo reizi ir izaicinājums ne vien mazajam, bet arī vecākiem. Kā tas būs, kad bērns, kurš līdz šim bijis tikai ģimenes lokā, pēkšņi sastapsies ar citiem bērniem un pieaugušajiem? Kā viņš spēs iejusties un sekot līdzi noteiktai kārtībai un jauniem noteikumiem? Vasaras mēnešos piedāvājam pamēģināt darbošanos bērnudārzam līdzīgā vidē Jūsu mazajam, turklāt darīt to kopā ar mammu, tēti vai citu pazīstamu pieaugušo!

45 minūšu ilgā nodarbībā gaidām bērnus no 1,5 gadu vecuma kopā ar vienu no vecākiem vai vecvecāku/auklīti. Tās tiek organizētas kā darbošanās ar praktiskajiem darbiņiem un sajūtu vingrinājumiem iepriekš sagatavotā Montesori vidē, kurā bērns pats izvēlas darāmo darbiņo, bet pieaugušais ir palīgs, kurš ierāda, kā tas paveicams.

Ieskaties, kā notiek mūsu nodarbības - šeit!

Nodarbības noderēs  jebkuram mazulim, kurš gatavojas sākt bērnudārza gaitas - pamazām apgūtu prasmi ievērot noteikumus, sekot instrukcijām, pierastu pie pieaugušo un citu bērnu sabiedrības. Mūsu nodarbības īpašas ar to, ka jaunie noteikumi bērniem tiek mācīti darbojoties un ierādot vēlamo uzvedību, kādu gribam no mazajiem sagaidīt, un nemainīgi tos atkārtojot. Piemēram, mazajiem tiek detalizēti parādīts, kādā veidā paņemami darbiņi no plauktiem, kā tie nesami un pēc tam noliekami vietā, kas it kā nemāmi veicina bērnā ieradumu darboties strukturēti un ievērot zināmu kārtību. 

Ko darīt, kad mazais iekārojis lietas, ar kurām darbojas cits bērns?Sastopoties ar citiem bērniem, mazais pakāpeniski, pieaugušā uzraudzībā pie mums mācās risināt pirmos konfliktus sociālajā mijiedarbībā, piemēram:

- jāpagaida, kamēr grupasbiedrs būs nolicis paņemto darbiņu vietā, un tikai tad varēs paņemt kāroto; 

- jāiemācās izvēlēties savu "darba vietu" pie galda vai uz paklājiņa uz grīdas tā, lai netraucētu citu bērnu staigāšanu;

- jāsakopj darba vieta aiz sevis, kad kaut kas izlijis vai nobiris,

- jāmācās respektēt citu bērnu darbošanos,

- reizēm mazajiem jāspēj vienoties, vai gatavi strādāt ar darbiņu divatā vai trijatā.

Profesionāla pieaugušā uzraudzībā pie mums šo visu ir iespēja vienlaikus kopā ar bērniem apgūt arī vecākiem, jo bērni taču mācās no mums! Un būt par paraugu, kuru atdarināt, nemaz nav tik vienkārši mums pašiem, vai ne?

Vienlaikus nodarbība kopā ar bērnu vecākam ir iespēja apzināti pievērsties un vērot, kā mazais darbojas, būt par viņa palīgu un ļaut pašam noteikt savu darbošanās tempu un veidu, mācoties ievērot noteikumus un robežas vecumam atbilstošā veidā.

Nodarbību vada: Bc.Psych. Kristiāna Kalniņa, klīniskās psiholoģijas maģistrante

Ilgums: 45 - 55 minūtes vienu reizi nedēļā.

Kad: Ceturtdienās rīta pusē vai pēcpusdienā pēc vienošanās.

Cena: 20 eiro viena nodarbība, 60 eiro abonements (4 nodarbības, jāizmanto 5 nedēļu laikā). Pārējās nodarbību cenas skatīt šeit>

Svarīgi! Pirms grupu nodarbību apmeklēšanas visiem mūsu klientiem obligāta ir pirmā individuālā nodarbība - bērnam kopā ar mammu un/vai tēti vai citu sev pazīstamu pieaugušo. Tā ir 90 minūtes gara, cena 35 eiro, un tās laikā tiek noskaidrotas vecāku vēlmes un bērna vajadzības, kā arī, atkarībā no nepieciešamības, tiek izskaidroti mūsu nodarbību principi un darbošanās īpaši sagatavotajā vidē.

Vecākiem pēc pirmās nodarbības (un arī pēc turpmākajām nodarbībām) tiek sniegta atgriezeniskā saite par paveikto, bērna pašreizējām prasmēm un to, ko un kā būtu vēlams stiprināt vai līdzsvarot turpmāk. Arī vecāki līdz ar bērnu varēs visu apskatīt, izmēģināt un pajautāt katra darbiņa mērķi.

Vairāk informācijas un pieteikšanās pa tālruni: 22435133.

Uz tikšanos bērnudārza pielaikošanā! :)

Nodarbība vecākiem: Kā iejusties bērnudārzā?

Dodamies uz bērnudārzu! // Iespējamās grūtības un risinājumi

Bērnudārzam ir svarīgi sagatavoties – gan bērnam, gan vecākiem -, tāpēc ir vērts uzzināt, kas konkrēti darāms. Piedāvājam nodarbību vecākiem par gatavošanos dārziņam un kā atbalstīt bērnu pirmajās nedēļās tajā!

Nodarbībā mēs:

·         Soli pa solim izsekosim bērna gaitām bērna pirmājā dienā pirmajā nedēļā un mēnesī dārziņā – iespējamās grūtības un bērna vajadzības šajā laikā.

·         Kā pakāpeniski bērnu pieradināt pie bērnudārza režīma un kāpēc tas vajadzīgs?

·         Kā risināt situāciju, kad ar audzinātāju nesaskan viedokļi?

·         Kā saprast, vai mans bērns ir gatavs bērnudārzam?

·         Kurā vecumā ir īstais laiks dārziņam – pusotra, divu, trīs vai varbūt piecu gadu vecumā?

·         Vai un kāpēc bērnam vajag dārziņu?

·         Kā palīdzēt bērnam nomierināties, kad emociju un jauno iespaidu ir tik daudz?

·         Kas ir adaptācija? Cik ilgi adaptējas 1,5, 3 un piecus gadus veci bērni?

·         Kā palīdzēt mazajam iejusties dārziņā – praktiski padomi, ko darīt mājās, pa ceļam uz dārziņu, atvadoties utt.?

·         Vai mammai un tētim pirmajās dienās jādodas līdzi grupiņā?

·         Kā emocionāli atlaist bērnu dārziņā?

·         Kurš ir labākais bērnudārzs manam bērnam – privātais vai pašvaldības? Ar “tradicionālu metodi” vai alternatīvs?

Nodarbībā apskatīsim dažādas situācijas un piemērus un mēģināsim rast praktiskus risinājumus, kurus izmantot atbalstot bērna pirmos soļus lielajā dzīvē.

“Mans bērns raud, jau tuvojoties dārziņam...” , Atvadoties mazais negrib laist mani vaļā, ieķeras drēbēs un ne par ko neiet iekšā, bet uz darbu jāsteidzas...”, “kopš sākās dārziņš, bērns mājās spītējas gan pie galda, gan gulētejot, gan apģērbjoties, ar viņu praktiski neko nav iespējams sarunāt!” , “Bērns mani sācis burtiski vajāt – es pat uz veikalu nevaru aiziet, atstājot viņu pieskatīt omītei – agrāk tā nebija, bet kopš sākām vest uz bērnudārzu...” Šie ir tikai daži piemēri, ar kuriem var nākties saskarties mazu bērnu vecākiem, kad mazais sāk spert pirmos soļus bērnudārzā. Un arī vecākiem nebūt nav vieglāk – kā uzticēt savu lolojumu, mazo cilvēku svešā vietā, starp daudziem citiem bērniem. Vai viņu tur sapratīs? Vai viņa pievērsīs uzmanību? Vai audzinātājām būs laika pamanīt un nomierināt, ja mazais būs noskumis un sauks pēc mammas?

 Vienlaikus bērnudārza sākums nozīmē arī bērna socializēšanās sākumu ārpus ģimenes. Tas neizbēgami nozīmē sastapšanos ar atšķirīgu vecāku pieejau audzināšanā , vērībām un dažāda temperamenta bērniem.  Aplūkosim, kāpēc un cik daudz mazajam socializēšanās vajadzīga, un kā pakāpeniski iemācīt mazo risināt konfliktsituācijas pašam, un cik daudz iesaistīties vecākam.

 Nodarbību vada: Kristiāna Kalniņa, Bc.psych., klīniskās psiholoģijas maģistrante.

Kur: Baldones ielā 7

Cena: 20 eiro vienam vecākam no ģimenes (30 eiro abiem vecākiem).

Pieteikšanās lobligāta! Bērnu(-us) uz vecāku nodarbību drīkst ņemt līdzi (būs iespēja padarboties ar mūsu telpās esošajiem darbiņiem un rotaļlietām), taču atbildību par bērnu un tā pieskatīšanu uzņemas vecāki.

Nodarbības notiek vasaras mēnešos - jūnijā, jūlijā un augustā.

Ja ar savu mazo vēlies praktiski sagatavoties bērnudārzam – nāc uz nodarbībām bērniem 1,5 – 3 gadu vecumā, kurās bērns reizi nedēļā  varēs darboties tandēmā ar citiem bērniem, tomēr ar tavu drošo klātbūtni! Vasara ir īstais laiks, lai jau savlaicīgi sagatavotos dārziņam!


0
Visi lapā publicētie teksti, ja nav norādīts citādāk, ir SIA "Playground LV" īpašums. Pārpublicēšana bez rakstiskas saskaņošanas ir aizliegta.

 .