Rudenī uz bērnudārzu! Kā sagatavoties? | skruvesunbantes.lv

Trešdien, 29. augustā, plkst. 18.00 – 20.00 

Pieteikties nodarbībai šeit>

Bērnudārzam ir svarīgi sagatavoties – gan bērnam, gan vecākiem -, tādēļ ir vērts uzzināt, kas konkrēti darāms. Piedāvājam nodarbību vecākiem par gatavošanos dārziņam un kā atbalstīt bērnu pirmajās nedēļās tajā!

Nodarbībā mēs:

·         Soli pa solim izsekosim bērna gaitām bērna pirmājā dienā pirmajā nedēļā un mēnesī dārziņā – iespējamās grūtības un bērna vajadzības šajā laikā.

·         Kā pakāpeniski bērnu pieradināt pie bērnudārza režīma un kāpēc tas vajadzīgs?

·         Kā risināt situāciju, kad ar audzinātāju nesaskan viedokļi?

·         Kā saprast, vai mans bērns ir gatavs bērnudārzam?

·         Kurā vecumā ir īstais laiks dārziņam –pusotra, divu, trīs vai varbūt piecu gadu vecumā?

·         Vai un kāpēc bērnam vajag dārziņu?

·         Kā palīdzēt bērnam nomierināties, kad emociju un jauno iespaidu ir tik daudz?

·         Kas ir adaptācija? Cik ilgi adaptējas 1,5, 3 un piecus gadus veci bērni?

·         Kā palīdzēt mazajam iejusties dārziņā – praktiski padomi, ko darīt mājās, pa ceļam uz dārziņu, atvadoties utt.?

·         Vai mammai un tētim pirmajās dienās jādodas līdzi grupiņā?

·         Kā emocionāli atlaist bērnu dārziņā?

·         Kurš ir labākais bērnudārzs manam bērnam – privātais vai pašvaldības? Ar “tradicionālu metodi” vai alternatīvs?

Nodarbībā apskatīsim dažādas situācijas un piemērus un mēģināsim rast praktiskus risinājumus, kurus izmantot atbalstot bērna pirmos soļus lielajā dzīvē.

“Mans bērns raud, jau tuvojoties dārziņam...” , Atvadoties mazais negrib laist mani vaļā, ieķeras drēbēs un ne par ko neiet iekšā, bet uz darbu jāsteidzas...”, “kopš sākās dārziņš, bērns mājās spītējas gan pie galda, gan gulētejot, gan apģērbjoties, ar viņu praktiski neko nav iespējams sarunāt!” , “Bērns mani sācis burtiski vajāt – es pat uz veikalu nevaru aiziet, atstājot viņu peieskatīt omītei – agrāk tā nebija, bet kopš sākām vest uz bērnudārzu...” Šie ir tikai daži piemēri, ar kuriem var nākties saskarties mazu bērnu vecākiem, kad mazais sāk spert pirmos soļus bērnudārzā. Un arī vecākiem nebūt nav vieglāk – kā uzticēt savu lolojumu, mazo cilvēku svešā vietā, starp daudziem citiem bērniem. Vai viņu tur sapratīs? Vai viņa pievērsīs uzmanību? Vai audzinātājām būs laika pamanīt un nomierināt, ja mazias būs noskumis un sauks pēc mammas?

 Vienlaikus bērnudārza sākums nozīmē arī bērna socializēšanās sākumu ārpus ģimenes. Tas neizbēgami nozīmē sastapšanos ar atšķirīgu vecāku pieejau audzināšanā , vērībām un dažāda temperamenta bērniem.  Aplūkosim, kāpēc un cik daudz mazajam socializēšanās vajadzīga, un kā pakāpeniski iemācīt mazo risināt konfliktsituācijas pašam, un cik daudz iesaistīties vecākam.

 

Nodarbību vada: psiholoģe Kristiāna Kalniņa, Bc.psych., klīniskās psiholoģijas maģistrante.

Kur: Baldones ielā 7

Cena: 20 eiro vienam vecākam no ģimenes (30 eiro abiem vecākiem vai nākot kopā vienam vecākam + vecvecākam u.tml.).

Pieteikšanās obligāta - līdz 28.augustam! Bērnu(-us) uz vecāku nodarbību drīkst ņemt līdzi (būs iespēja padarboties ar mūsu telpās esošajiem darbiņiem un rotaļlietām), taču atbildību par bērnu un tā pieskatīšanu uzņemas vecāki.

Pieteikties nodarbībai šeit>

Ja ar savu mazo vēlies praktiski sagatavoties bērnudārzam – nāc uz nodarbībām bērniem 1,5 – 3 gadu vecumā, kurās bērns reizi nedēļā  varēs darboties tandēmā ar citiem bērniem, tomēr ar tavu drošo klātbūtni! Vasara ir īstais laiks, lai jau savlaicīgi sagatavotos dārziņam!

0
Veidots ar Mozello. Visi lapā publicētie teksti, ja nav norādīts citādāk, ir SIA "Playground LV" īpašums. Pārpublicēšana bez rakstiskas saskaņošanas ir aizliegta.

 .